گروه نمایندگی های پورسعید خلیلی

گروه نمایندگی های پورسعید خلیلی

بزرگترین نماینده رسمی گروه بهمن، سایپا، مدیران خودرو و نماینده رسمی شرکت سامان‌نگار و طرف قرارداد بیمه آسیا می باشد. همچنین این گروه برای ارائه خدمات با کیفیت و سریع مختص خودروهای وارداتی، مجهزترین مرکز تخصصی را با نام اتوکلینیک پورسعیدخلیلی راه‌اندازی نموده‌است

تعمیرات تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک

Service Video

تعمیرات تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک

از خدمات دیگر مجموعه پورسعیدخلیلی، تعمیرات تخصصی گیربکس های اتوماتیک می باشد.

گیربکس یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش ها در اتومبیل است که در عملکرد بهینه و مطمئن خودرو نقش بسیار کاربردی و کلیدی دارد.

جعبه دنده یا به اصطلاح گیربکس در دو نوع دستی و اتوماتیک وجود دارد.

گیربکس های اتوماتیک طراحی و مهندسی پیچیده تری نسبت به گیربکس های دستی دارند بنابراین تعمیر آن نیز به مراتب بسیار دشوارتر بوده و نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد.

وظیفه اصلی گیربکس انتقال قدرت تولید شده توسط موتور اتومبیل به دیفرانسیل و چرخ های آن است. گیربکس های اتومات از چند بخش تشکیل شده اند. این بخش ها عبارتند از: مبدل گشتاور (توربین، روغن گیربکس و … )، کامپیوتر مرکزی (ECU)، شیرهای برقی یا سنولوئید، کلاچ گیربکس اتوماتیک و چرخ دنده های گیربکس اتوماتیک.

هر یک از این بخش ها ممکن است دچار مشکلاتی شده و در عملکرد جعبه دنده اختلال ایجاد نمایند. خرابی هایی نظیر تقه زدن، خورده شدن چرخ دنده ها، خرابی و از کار افتادگی کامپیوتر مرکزی، گاز خوردن هرز اتومبیل، خرابی توربین، سوختگی و فرسودگی روغن گیربکس، نشتی محورها و واشرها، ضعیف یا خراب شدن شیر برقی، لغزش گیربکس و … برخی از مشکلاتی هستند که مجموعه پور سعید خلیلی می تواند جهت تشخیص آنها و تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو اقداماتی موثر انجام دهد.

خرابی گیربکس معمولا هنگام سرویس های دوره ای یا با روشن شدن چراغ مخصوص گیربکس و در برخی موارد با شنیدن سر و صدای اضافه در هنگام رانندگی قابل تشخیص است.

 

علائم نشان دهنده خرابی گیربکس:

دانستن اینکه چه نشانه هایی به مشکل در گیربکس اشاره می کند میتواند از صدمات و هزینه های بیشتر جلوگیری کند.

این نشانه ها عبارتند از:

1.شنیدن صداهای جدید از زیر کاپوت

2.دشواری در تعویض دنده یا در دنده ماندن

3.تاخیر در هنگام تغییر دنده

4.نشت روغن گیربکس

5.صدای اضافی در دنده خلاص

6.چرخ دنده های لغزان

 

در مجموعه پورسعیدخلیلی تشخیص خرابی های مربوط به گیربکس و تعمیرات مربوط به آن  با مجهزترین امکانات و کادر آموزش دیده و متخصص انجام می شود.

Service Image Gallery
پورسعید خلیلی